- Interieur
Onze trouwe partner Laura Calleeuw vernieuwde voor een klant in Ledegem deze haard- en televisiewand. Aangezien er een open doorgang en vlotte overgang van de keuken naar de eetplaats en zithoek is, koos ze voor een tweezijdige haar die alle ruimtes met elkaar verbindt.
Aangezien de achterwand van de haard gemaakt is van geribd staal, werd er gekozen voor een heel karakteristieke houtsoort die hier mooi op afstemt. Deze achterwand wilden ze graag visueel laten doorlopen in de rug van de zwevende zitbank. Larikshout heeft een diepere nerf en een uitgesproken verticale nerfrichting waardoor dit mooi samengaat en visueel doorloopt. Op deze manier wordt de ruimte opengetrokken en gaat de ruimte visueel gaan verruimen en verbinden. De greige natuurstenen sokkel loopt door vanuit de eetplaats tot de leefruimte. De zitbank zweeft over de sokkel in functie van het zitcomfort, omdat je zo voldoende beenruimte hebt onder de zitbank.
Om het zicht rustig te houden en toch meerdere opties aan te bieden, werd er gewerkt met schuifpanelen.
De verse lucht wordt aangezogen vanuit de dieperliggende sokkel onder de haard. De uitblaas en ventilatie van de haard is uitgewerkt in een verticaal lijnrooster aan de zijkant van het haardmeubel. Functionaliteit wordt zo esthetisch omgezet in een uitgepuurd detail. Om het zicht rustig te houden en toch meerdere opties aan te bieden, werd er gewerkt met schuifpanelen. Zo is er de keuze om te kiezen of enkel de haard wordt blootgesteld of de combinatie van haard- en tv wand. Calleeuw probeert altijd de TV weg te bergen omdat ze persoonlijk haard en tv niet te dicht bij elkaar wenst te combineren. Dit is enerzijds moeilijk in een ontwerp en anderzijds erg druk voor het oog. Daarnaast is het ook moeilijk om te focussen om beide bewegende beelden tegelijkertijd. Om het beeld van de televisie goed te laten uitspringen wanneer de haard brandt, en niet enkel de vorm van de televisie, werd er gekozen om het donkere hout te laten terugkeren als achterwand van de televisiewand. Zo komt het beeld mooi tot zijn recht en is er voldoende afwisseling van materiaalsoorten op de juiste plaatsen. Om het geheel tot slot te verruimen werd er gewerkt met twee kleurtinten. Enerzijds de tonen die afkomstig zijn van de houtsoort en anderzijds de greige tinten die terugkomen in het maatwerk van de natuursteen, de schildertechniek, de afwerking in textiel, en de afwerking met het losse meubilair. Dankzij de juiste materiaal- en kleurkeuzes, wist Calleeuw een haard- en tv wand te creëren die functioneel is en toch gezelligheid uitstraalt. Wij zijn alvast fan en kijken uit naar haar volgende projecten!
Photography by Bert Demasure
Het werk van interieurarchitecte Laura Calleeuw belichaamt alles waar Imagicasa van houdt: eenvoud, luxe en persoonlijkheid. Vandaag stellen we haar voor als nieuwste partner en daar zijn we trots op. Met haar allesomvattende aanpak en en verfijnde stijl is ze ongetwijfeld een grote bijdrage waar we hopelijk een langdurige relatie mee kunnen uitbouwen.
Ontdek meer